Modlitwa do św. Rajmunda

skocz do: patron | litania | pobierz | główna
aktualizacja treści: nie dotyczy
 

Chwalebny Święty Rajmundzie, w tym dniu Tobie poświęconym, pragniemy się do Ciebie modlić. Nasza społeczność nie jest zbyt różna od Twojej, również dzisiaj są liczne wystąpienia przeciw wierze, i jeśli nie ma wprost niewolnictwa co do ciała, to istnieje inne zniewolenie człowieka. Również dzisiaj wielu braci żyje w cierpieniu i w bojaźni, oczekuje Anioła Pocieszyciela, który otarłby z ich oczu łzy.

Chwalebny Święty Rajmundzie pomóż nam przeżyć nasze powołanie chrześcijańskie misjonarzy Chrystusa, pomóż nam naśladować Cię w Twojej pokorze, miłości, abyśmy za Twoim przykładem nasze życie ofiarowali Chrystusowi.

Chcemy również polecić Ci wszystkie matki oczekujące potomstwa; roztocz nad nimi to wstawiennictwo, jakie miałeś względem wielu kobiet, które zwracały się do Ciebie w sytuacjach tak delikatnych, jak wydanie na świat nowego życia, abyśmy razem z innymi braćmi tworzyli lepszy świat. O to Cię prosimy przez Jezusa Chrystusa, którego Ty ukochałeś w braciach niewolnikach i przez wstawiennictwo Maryi, którą Ty kochałeś jak swoją Matkę. Amen.